Historie

   Rock and Roll club Trosky (Alpha) Praha byl založen na konci roku 1990. Začínali jsme pouze se dvěma juniorskými páry a  během roku 1991 jsme se rozrostly na 7 soutěžních párů a 60členou základnu tzv. přípravné družstvo.

   Hned na první soutěži, kterou byla otevřená soutěž Rakouska, jsme obsadili 3. a 6. místo. Následovalo mistrovství republiky, kde jsme obsadili 5. a 7. místo. Tím jsme získali i nominaci na mistrovství světa v Belgii pro rok 1991, kde jsme obsadili 22. místo ze zúčastněných 57 párů všech zemí.

   V roce 1991 už na domácích soutěžích reprezentovalo náš klub 6 párů a všechny tyto páry se umísťovaly ve finále. Tento rok jsme získali titul - nejlepší klub republiky.

   V roce 1992 jsme získali poslední titul mistra Československé republiky v kategorii žáci a umístění třech dalších párů do 9 místa. Tato soutěž byla otevřenou soutěží pro zahraniční páry. Dále jsme získali titul vicemistr republiky (2.místo) v kategorii Junior  a umístění dalšího páru na 8 místě. Na mistrovství světa ve Francii (Lyon) se nominovaly dva páry. Jeden pár se z důvodu věkové úpravy nemohl zúčastnit. Druhý pár obsadil 39. místo z celkového počtu 63 párů.
V roce 1992 jsme ještě získali titul mistra České republiky a dva tituly vicemistra České republiky.
Rok 1993 - titul mistr České republiky Junior I, vicemistr ČR Junior II, a všechny naše ostatní páry se umístily do 6. místa t. j. ve finále.


    V roce 1993 se klub osamostatnil a o té doby užíváme název Rock´n ´Roll Club Trosky (Taneční Rock´n´rollová skupina Y) Praha pod vedením Gábiny Endrisové (Haisové).

   V roce 2003 jsme se připojili ke spřátelenému klubu Silueta a pokračovali v přípravě párů a formací. Dařilo se nám sbírat finálová umístění ve všech kategoriícj vyjma kategorie A. z nich jsou tituly mistrů  a vicemistrů republiky v kategoriích žáci a junoři 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, mistrů republiky, vicemistrů a druhých vicemistrův kat. C  2008, 2009.

   Nejcenějším kovem, který jsme získali pod vedením G. Endrisové - Haisové je titul mistra evropy pro rok 2005, 2006 (David Kejklíček & Barbora Šemberová).
V září roku 2009 jsme se vrátili k samostatné činnosti  pod DDM Praha 9 s novým názvem Rock´n´Roll club Alpha Praha, ale stále pod s vedením G.Haisové a mladších trenérek. Nejnovějším úspěchem je12. místo na MS junorů (Filip Endris & Elliška Burzová) 2009 a 14. a  7. místo na světovém poháru v Belgii v kat. B (Jakub Škoda & Vera Vacková).

   Postupně v klubu dozrávají další trenéři, kteří se aktivně do práce na nových párech a formacích zapojují.Nejčerstvějšími úspěchy je získání titulu mistrů republiky v kategorii B a obsazení většiny finálových míst (1., 4., 5., 6., 7) Také v kategorii malé dívčí formace jsem v letošní sezoně úspěšní – naše děvčata získala 3x první místo jednou druhé a jednou třetí.
 

Novinky


Vyhledat


Partneři

Náš klub pracuje za podpory MHMP